Reaktor

Az 5 legmérgezőbb magyar embertípus

A boldog élethez be kell zárni az internetet?

Ugyan, ne öntsük ki a gyereket a fürdővízzel, az interneten rengeteg hasznos, szórakoztató dolog van, még a közösségi média sem feltétlenül rákkeltő, csak el kell kerülnünk a boldogtalanság fáradhatatlan spriccelőit!

Ehhez segítségül született társadalomtudományos dolgozatunk a magyar internetet non-stop megkeserítő szubkultúrák 5 legborzasztóbb fajtájáról: ismerje fel, kerülje el!

is6024-_41503.jpg 

5. A diplomás

Nincs azzal baj, ha valakinek fiatalon, amikor ereje teljében van, annyiban kimerül a pályaválasztási ambíciója, hogy könyvtáros lesz.

A probléma ott kezdődik, hogy e mellé kiemelt társadalmi rangot is akar, megfelelő javadalmazással. Ma, amikor egy diploma megszerzéséhez mindössze rengeteg elbaszható szabadidő szükséges, és annyi diploma van, mint ahány lyuk a magyarok valagán, ez megmosolyogtató. Nekem kérem érettségim van! - hangozhatott impozánsan, valaha. Ilyen ma a diploma.

Köztiszteletre és az azzal járó, átlag feletti fizetésre vágyik, ami definíció szerint azt jelenti, hogy kizárólag akkor lenne boldog, ha mindenki máshoz képest, mindenki más kárára, és a mosdatlan többség áhítatával lebegne a fejünk felett, természetesen közalkalmazottként. Hálátlan társadalmunknak jaj, amiért ezt nem biztosítjuk a művész úrnak!

Mire büszke: felsőfokú végzettség
Különleges képessége: végig tudja nézni a Sátántangót
Online fészkei: szakmai fórumok, értelmiségi pocsolyák
Halálos ellensége: túl sokat kereső buszsofőr, bolti pénztáros

 

4. A redditor

Archetípusa az iskolai rendszergazda, akinek rengeteg szabadideje van online nyavalyogni azon, hogy neki mi minden járna, csak hát mindenki más, és a körülmények.

Mindjárt emigrál, igaz, két utcával arrébb sem állná meg a helyét a piacon.

A legbutább internetes ateizmust böfögi vissza, ettől is felsőbbrendűnek érzi magát a sok birkához mérve, zsenialitását az élet azonban az Istennek sem igazolja.

Közösségbe verődve egymás rossz tulajdonságaira erősítenek rá, megmagyarázva, hogy miért jó az úgy, sőt, így sosem változik jó irányba, hanem folytatja a lejtmenetet a besavanyodásba. Ebbe az enabler pókhálóba csalogatják be az antiszociális fiatalokat, újratermelve a közeget.

Mire büszke: online kitöltött IQ teszt
Különleges képessége: zéró önreflexió
Online fészkei: r/hungary, 444hsz.com
Halálos ellensége: az igazságtalan világ, buta birkák

 

3. A nyakbalógós

Jó nevű (= külföldi) multi cég alkalmazottja, közterületen, ebédszünetben sem veszi le a nyakbalógóját, had lássa mindenki! Büszke rá, mintha 2004 lenne.

Politikai nézetei pontosan megfelelnek az aktuális, globalista céges policy-nek, amit policy-nek hív. Sokat beszél Hunglishül élőben és virtuálisan is. Mindenki mást lenéz.

Ha céges autót kap, végképp elveszi az eszét a gőg.

Ettől még élhetne boldogan, nem mérgezve a magyar közéletet, de fizetése, ami legjobb esetben is csak fele annak, amit ugyanannál a multinál, ugyanabban a pozícióban, egy országgal nyugatabbra kapna, fájóan kevés. Amikor a kőműves árajánlatot ad, összetörik az önképe, és óvatosan kiválasztott, HR-eseket nem zavaró célpontokra fókuszálva online ámokfutásba kezd.

Mire büszke: külföldi középvezető beosztottja
Különleges képessége: nincs
Online hátországa: LinkedIn, Hunglish Twitter
Halálos ellensége: feje fölé promotált honfitársai

 

2. A hazakommentelő expat

Ha valaki külföldön találja meg a boldogságát, új életét, sikereit, arra az egész magyar nép mindig is büszke volt, ünnepelve várta és várja őt haza. Ez a 20. század szörnyűségeiből fakad, amikor a disszidenseknek őszintén szurkolt minden itthon rekedt.

Hasonlóan a diploma megszerzéséhez, külföldre költözni manapság lényegesen egyszerűbb, minden hülyének sikerül, a léc nagyon alacsony. Ennek köszönhetően bőségesen vannak honfitársaink, akiket saját lelki nyomoruk kis, fekete felhőként követi a világ túlfelére is, hogy kínzó boldogtalanságukat az expati pulpitusról fröcskölhessék haza.

Régen - talán még most is - a Határátkelő blogon hülyített mindenkit azzal, mennyire jó döntést hozott, hogy itt hagyta ezt a koszfészek Magyarországot. Ebben annyira biztos, hogy naponta tucatszor ismétli az összes lehetséges fórumon.

Manapság a TikTokon mutogatja a bevásárlásait, ami csupa olyan termékből áll, ami minden magyar kisváros outletjében kapható.

Külföldi barátja 10 év után sincs.

Mire büszke: erős EUR/HUF árfolyam
Különleges képessége: jobban ismeri a magyar közéletet, árakat, mint az itthon élők
Online hátországa: TikTok, r/hungary
Halálos ellensége: gyenge EUR/HUF árfolyam

 

1. A Pestre költözött vidéki

Neofita buzgóság fűti, megfelelési kényszer hajtja, hogy végre azzá válhasson, aminek millióknak csak megszületni kellett: budapestivé.

Ehhez a modellt a legripacsabb budapestiekről lesi el, és soha nem tudatosul benne, hogy amit lát, az csak színészkedés, belsős poén.

Ha született budapestit talál, áhitattal fikázza neki a szülőföldjét, a saját családtagjait, akiket maga mögött hagyott, mindenféle -fóbnak és kirekesztőnek elhordja testvéreit, szüleit is, ha ezért kaphat egy szaros lájkot.

Mire büszke: budapesti lakcíme van
Különleges képessége: el tudja sorolni a Duna-hidakat, a 6-os villamos megállóit
Online hátországa: kerületi Facebook csoportok, fővárosi kulturális rendezvények eseményoldalai
Halálos ellensége: önmaga

 

Kapcsolódó dolgozatunk: Toxikus magyar önkép

süti beállítások módosítása